Veřejné-osvětlení.cz Servis a správa veřejného osvětlení / firma Hofmeister / Olomouc

Astronomické hodiny

Dovolujeme si vás oslovit naší nabídkou špičkových astrohodin pro centrální ovládání (spínání) veřejného osvětlení, rozvaděčů RVO.

Co jsou, a co umí astronomické spínací hodiny

Astronomické hodinyNahrazují nepřesné spínací hodiny závislé na stále týdenní obsluze pro dosažení optimálního zapínání a vypínání veřejného osvětlení. Nastavení je nepřesné a závislé na libovůli obsluhy, nehledě na spolehlivost a energii zbytečně prosvícenou.

Nahrazuje fotobuňky

 • fotobuňka láká vandaly, láká děti k osvětlení čidla a tím i vypnutí V.O.
 • neeliminuje stíny v místě kde je umístěná, čímž prodlužuje ranní vypnutí V.O.
 • fotobuňka nelze umístit pod osvětlení, kde většinou rozvaděče RVO jsou
 • fotobuňku ovlivňují projíždějící automobily, nečistoty na čidle, sníh atd.
 • Tyto vlivy zvyšují nepřesnost celé fotobuňky a tím i energii prosvícenou na V.O.

Fotobuňkou si zapne V.O. každá osoba, která zastíní čidlo, čímž může ohrozit životy montérů pracujících na V.O.

Princip astronomických hodin – astro spínač

Princip činnosti spínačů astronomických hodin vychází z toho, že během roku není čas soumraku a úsvitu stejný, ale že se den ze dne mění. Na základě aktuálního datumu (vnitřních hodin reálného času) a předtím dané tabulky spínání spínač automaticky přestavuje časy zapnutí a vypnutí veřejných osvětlení. Aktualizaci časů řeší spínač automaticky vždy pro každý den v roku. Časy zapnutí a vypnutí je možné ještě korigovat samostatnou korekcí pro každý kanál až do hodnoty 99 minut. Je to celoroční korekce, protože je pevná, zapnutí a vypnutí jednotlivých kanálů je korigované pro každý den v roku stejně. Použitím těchto korekcí se dají nastavit předstihy a opoždění v jednotlivých kanálech navzájem. Tak se dá realizovat například postupné zapínání a vypínaní veřejného osvětlení.

Pro každý z kanálů spínače je možné nastavit interval nočního vypínání. V případě, že se na snižovaní příkonu v síti veřejných osvětlení používá jiné externí zařízení, například napěťový regulátor, je tato vlastnost spínače použitelná pro jeho ovládaní. Oba kanály je možno navíc zapínat a vypínat ručně, co je výhodné při údržbě svítidel VO.

Všechny uvedené vlastnosti spínače si může uživatel nastavit sám, pomocí displeje a čtyřech tlačítek. Ovládací část spínače je přístupná po odklopení předního krytu. Nežádoucímu zásahu do nastavení spínače je možno zabránit nastavením přístupového hesla. V zavřené poloze je také možno přední kryt zaplombovat.

Doporučujeme naše spínací astro hodiny pro veřejné osvětlení

Spínače US-229 a US-329 jsou astronomické hodiny určené pro automatické ovládaní veřejného osvětlení a to po celý rok bez potřeby průběžné obsluhy, s minimálními provozními náklady a maximální úsporou elektrické energie.

Astronomické hodiny - RVO

Astronomické hodiny – RVO

Astronomické hodiny neobsahují žádná optická čidla ani jiné externí zařízení. Po instalaci nevyžadují žádnou mimořádnou obsluhu ani údržbu. Při výpadku síťového napájení si spínače zachovávají všechny nastavené hodnoty potřebné pro spolehlivé spínaní veřejného osvětlení po obnovení napájení. Doba zálohovaní reálného času je minimálně 60 dní. Jednotlivé typy se navzájem liší jen počtem výstupních kanálů, které jsou určené pro ovládaní stykačů jednotlivých větví veřejného osvětlení. Mechanicky jsou přizpůsobené pro montáž na lištu DIN 35.
Rozvaděče RVO ALTIS 4 a ALTIS 5 – inteligentní spínání osvětlení určené pro přímou výměnu stávajících oceloplechových skříní a novou výstavbu. Nově s možností modulové konstrukce dohledového on-line systému AmpLigth a nebo obdobného systému Xeolum s integrovanými astrohodinami pomocí sítí GSM s M2M kartou. AmpLight technologie Philips pro řízení stmívání různých úseků svítidel.Možno také řídit spínáním Astro Nova City nebo Memo Ast 2

Prodej, montáž, zaškolení obsluhy – www.astrohodiny.cz

 

PALADIN 170413 EASY  NFC  ASTROHODINY-NOVINKA 2017/2018

 • Hlavní předností je kompletní zobrazení spínacího programu přímo na displeji
 • Velký přehledný podsvícený displej. Snadné ovládání a nastavení
 • Rychlé a intuitivní ruční programování nebo s možností pomoci NFC ze smartphone
 • Vyměnitelná baterie – záloha chodu 10let
 • Android aplikace volně ke stažení na Google Play  – Hugo Muller ,Save n Carry
 • Korekce západu a východu + – 90min
 • Astro a denní program 1.kanálové

Paladin 170413 easy astrohodiny NFC přenos dat hugo muller czCENA BEZ DPH ….1 720,-Kč

 

NOVA ASTRO CITY –   Bluetooth

 • Jednoduché intuitivní astrohodiny pro různé aplikace s možností programování přes chytrý telefon či tablet Android i IPhone.
 • Volitelné příslušenství Bluetooth pro vícekusové nastavování astrohodin ASTRO NOVA CITY new
 • Vše v češtině a s textově naváděným menu

Astrohodiny Astro Nova City novinka               Astro Nova City Bluetooth new